Agency.ee

Me aitame
müüa Teie ettevõtet

 

Investment Agency meeskonnaga ühines Indrek Orav

Tema liitumise eesmärgiks on ettevõtete osaluste ostu-müügi nõustamine.

„Hariduselt olen jurist ja diplomaat ning täiendanud ennast erinevates majandus-, finants-, juhtimis- ja psühholoogiavaldkondades.

Esmalt väärib märkimist minu kogemus töös äriõiguse advokaadina, mh mitmete kontsernide tegevuse alustamine Eestis ja nende nõustamine (McDonalds, DHL jt.), NRG Energy esindamine elektrijaamade erastamisprotsessis, ettevõtete ühendamis- ja ülevõtmistehingud, EKTK arbiterina rahvusvaheliste kaubandusvaidluse lahendamine jms. 
 
Pikem koostöö Taani Kesk- ja Idaeuroopa Investeerimisfondiga, mis finantsinvestorina toetas Taani ettevõtete investeeringuid Eestis, mh sellistes ettevõtetes nagu RadissonSAS, Viking Window, Falck Baltic, Hansa Graanul, Nycomed SEFA, Baltifalt jt, andis väga hea Lääne- ja Põhja-Euroopa investeerimiskultuuri tundmise, juhtimis- ja läbirääkimiskogemuse. Minu töö hõlmas investeeringu teostamise tervikprotsessi koordineerimist, alates aktsionäride lepingu sõlmimise läbirääkimistest kuni osaluse müügini. Fondi esindajana kuulusin ettevõtete nõukogudesse või juhatustesse. 

Hiljem Eesti Raudtees juhatuse liikmena osalesin erinevates protsessides: infraprojektide kavandamine nagu Tallinna ümbersõit ja Koidula jaam, läbirääkimised Läti, Leedu ja Venemaa raudteedega, kaubavedajatega, koostööprojektid Kasahstanis ja Hiinas. Olin üks Eesti raudtee jagunemise protsessi  läbiviijatest, mille tulemusena tekkisid EVR Cargo ja EVR Infra.

Deloitte Advisory Eesti ettevõttes osalesin nõustamise tiimis, lisaks M&A tehingutele sisaldas töö klientide konsulteerimist mitmes ärivaldkonnas. 
Üks põnevamaid perioode oli riigi äriühingu Rail Baltic Estonia OÜ juhtimine ja ühisettevõtte ülesehitamine selle nõukogu liikmena. See töö kinnitas arusaama lähiriikide otsustusmehhanismidest, läbirääkimistavadest, ärikultuuri erinevustest. 
 
Tundub, et Investment Agency´s olen leidnud töö, kus on võimalik elu jooksul saadud kogemusi, pädevust ja oskusi klientide nõustamisel parimal viisil rakendada.“