Agency.ee

Me aitame
müüa Teie ettevõtet

 

AS Remeksi Keskus müüdi Leedu ettevõttele

Investment Agency OÜ nõustas AS Remeksi Keskus aktsionäre ettevõtte müümisel Leedu ettevõttele AXIOMA LT UAB.

AS Remeksi Keskus asutati 1994. aastal endise mineraalväetise tehase baasil. Ettevõte omab pikaajalisi kogemusi metalltoodete valmistamisel keemia, tselluloosi ja mäetööstuse sektorite tarbeks.  
Mõned AS Remeksi Keskuse suuremad projektid:

1)    3 Petroteri tehast – tellijaks VKG Grupp
2)    Bensoflex tootmistehas – tellijaks Velsicol Chemical Corporation
3)    Konveierliin ja seadmed – tellijaks Stora Enso, üks suurimaid metsatööstusettevõtteid maailmas

Investment Agency juhatuse liikme Illar Kaasiku sõnul omandas  AXIOMA LT UAB AS Remeksi Keskuse ostuga täiendava võimekuse toota erineva keerukusega tööstuslikke seadmeid ja konstruktsioone masinaehituse valdkonnas.

AXIOMA LT UAB, mis on osa Axis Industries Grupist, tegeleb erinevate metalltoodete tootmise ja paigaldamisega tööstuse ja energeetika valdkonnas. Axis Industries tegutseb ka Eesti turul, hetkel ehitatakse taastuvkütustest soojust ja elektrit tootvat  Väo jaama.  

AS Remeksi Keskuse tehing ei ole neil esimene omataoline – eelmisel aastal soetati 100% ЗАО «Veikmės statyba» aktsiatest, mis tegeleb büroopindade ja eluhoonete ehitusega. Axis Industries ettevõtete grupp kuulub omakorda ICOR Gruppi, mis koondab endas ca 70 ettevõtet, mille personal koosneb 6 800 inimesest. Grupi ettevõtted asuvad 40-s riigis ning tegutsevad peamiselt neljas valdkonnas milleks on: kommunaalteenused, tööstus ja energeetika, kinnisvara ning nafta ja naftatooted.
Lähtudes eelpooltoodust võib öelda, et AS Remeksi Keskus sai endale tugevad omanikud, kes suudavad ettevõtet edasi arendada.
 

Aleksei Vorobjov
Investment Agency OÜ analüütik