Agency.ee

Me aitame
müüa Teie ettevõtet

Uudised

Delux Holding ostis mööblitootja Gomab OÜ

Täispuitmööblit põhiliselt ekspordiks tootva Gomab OÜ uueks omanikuks on Delux gruppi kuuluv Askala OÜ. Gomabi omanikke ettevõtte müümisel nõustas Investment Agency.

Gomab on Valgas tegutsev üle 200 töötajaga ettevõte, mille toodang müüakse ekspordiks. Põhilised turud on Saksamaa ja Austria. Gomabi eelkäijaks on Valga Mööblivabrik, mis alustas tööd 1963. aastal. Tehinguga omandas Delux muuhulgas üle 50 000 ruutmeetri tootmismaad ja umbes 30 000 ruutmeetri jagu tootmispindu. Delux on eeskätt Skandinaavias hästi tuntud bränd, mis keskendub voodite, madratsite, tekkide ja patjade tootmisele ja müügile. Delux on Eestiga seotud juba 1993. aastast, mil rajati tootmisüksus Viljandisse. Eelmisel aastal otsustas Delux laieneda täispuitmööbli ärisse ja ostis Askala OÜ.

„Vaatamata tugevale majanduskasvule on kohalikel mööblitööstustel väljakutseid piisavalt. Põhilistel välisturgudel Lääne-Euroopas on väga madal inflatsioon, mis ei luba hindu tõsta. Samas kohalikud tööjõukulud kasvavad. Konkureerida tuleb madalama tööjõukuluga maadega Ida-Euroopas ja mujal. Väljapääs on kas üritada olemasolevat tootmist efektiivsemaks muuta või kasvada. Kiirem alternatiiv kasvamiseks on ülevõtmistehing,“ selgitas Investment Agency partner Sulev Raik. „Askala ja Gomabi ühinemisega kaasneb arvestatav mahuefekt ja realiseeruvad mitmed sünergiad, mis parandavad ettevõtte konkurentsipositsiooni ja avavad uusi võimalusi“, lisas Raik.

Investment Agency (www.agency.ee) on 1998. aastal asutatud M&A tehingute nõustamise, ettevõtete müügiks ettevalmistamise ja müügiprotsessi nõustamisega tegelev ettevõte. Investment Agency on nõustanud enam kui 30 ettevõtte müügiks ettevalmistamist või müügiprotsessi, korraldanud mitmeid rahastamisi ning läbi viinud hulgaliselt ettevõtete väärtuse hindamisi.
Investment Agency on Corporate Finance in Europe (http://www.corporatefinanceineurope.eu/) võrgustiku liige.

Lisainformatsioon:
Sulev Raik, Investment Agency partner
Telefon: +372 556 795 75, e-post: sulev.raik@agency.ee 
Illar Kaasik, Investment Agency juhtivpartner
Telefon: +372 505 1753, e-post: illar.kaasik@agency.ee